Kliknij w prezentację i korzystaj z nowej czytanki!

Każdy slajd możesz wydrukować lub rzucić obraz z rzutnika na ścianę (wtedy wszyscy uczniowie bedą mogli czytać, korzystać z wizualizacji - będą mogli efektywnie pracować z tekstem). 

Możesz zupełnie niezależnie komponować własny tekst i podać go dzieciom czytającym w formie zdań wydrukowanych (napisanych), natomiast dla dzieci mającym trudności językowe (również dla dzieci dyslektycznych) możesz dostosować całą czytankę zastępując słowa abstrakcyjne lub zupełnie dla dziecka nowe znakami graficznymi (oczywiście odnosząc je do faktycznej sytuacji; jeśli uczysz znaczenia słowa "wazon" wprowadź ten przedmiot w tok lekcji: możecie liczyć wazoniki podczas edukacji matematycznej - uczenie znaków w sposób niefunkcjonalny mija się z celem).

Nie zapomnij o dzieciach słabowidzących! Dla nich drukuj wyrazy w większej czcionce, kartoniki umieść na kontrastowym podłożu. Korzystając z rzutnika zadbaj, aby ten uczeń mógł percypować obraz bez trudności - sprawdź, czy łatwiej będzie mu pracować z wyciętymi pojedynczymi obrazkami, które będzie mógł sam umieszczać w odpowiednich miejscach słuchając historii o domu.

...a podczas zajęć plastycznych zbudujcie dom z pudełka po butach, resztę sprzętów w domu zróbcie z pudełek po zapałkach i bibuły - możecie je liczyć, grupować w zbiory, sortować pod względem wielkości.

Pięknych zajęć!

 

 

Początek strony